Elis Yılmaz

Co-Founder and Entrepreneur @ Stajim.net

Girişimcilik serüvenim Bilkent Üniversitesi’nde öğrenciyken yaşadığım bir problem üzerine başladı. Tam burslu olarak okuyan, yüksek bir not ortalamasına sahip, iyi derecede yabancı dil bilen, iş ve kulüp tecrübesi olan bir öğrenciyken; insan kaynakları uzmanlarının aradığı birçok niteliğe sahip olmama rağmen çeşitli platformlardan başvurduğum hiçbir staj ilanına olumlu/ olumsuz herhangi bir geri bildirim alamayınca öğrencilerle insan kaynakları uzmanlarını verimli bir şekilde bir araya getiren bir platformun eksikliğini hissettim.

Böylece 2 ortak olarak kişisel bir problemden yola çıkarak Türkiye’de topilsiz staj bulamayan öğrencilerin problemine çözüm olan Stajim.net’i kurduk.

Stajim.net’i kurmamın ardından Koç Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi’nde hızlandırılmış Executive MBA programlarına katılarak girişimcilik ekosistemindeki uygulamalı bilgimi aldığım eğitimlerle pekiştirdim.

2,5 yıllık girişimcilik hayatımda 30 farklı üniversitede girişimcilik üzerine konuşmalara ve panellere katıldım, yeni girişimcilere ve yeni fikirlere destek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.